top of page
7.jpg

FAQ

Jaka jest cena kociąt? 

Cena kociąt na kolanka zaczyna się od 3500zł - 4500zł, w zależności od tego, które koty są rodzicami, tego jak długo kociak zostaje w hodowli, jakie dodatkowe badania, szczepienia musza być wykonane przed podróżą.

Cena kociąt wysyłanych za granicę wynosi średnio 1000 EURO ( w cenie zawarte 3x szczepienia na choroby wirusowe, 3x odrobaczenie, szczepienie przeciwko wściekliżnie, paszport, dokumenty transportowe z Inspektoratu Wet., Certyfikat Zdrowia - badanie kliniczne przed podróżą)

Jakie badania posiadają kocięta?  

Nasze koty są przebadane pod kątem chorób typowych dla rasy z wynikiem negatywnym, regularnie badamy koty pod kątem FIV i FELV, cała hodowla jest zdrowa, pod stałą opieką lekarza weterynarii oraz Inspektoratu Wet. Koty są regularnie badane, szczepione, odrobaczane, karmione najlepszymi karmami, otoczone najlepszą opieką od dnia narodzin, doskonale zsocjalizowane.

Rodzice kociąt nie są nosicielami wadliwych genów, odpowiedzialnych za pojawienie się chorób genetycznych tj. HCM (Kardiomiopatia przerostowa), PKD (wielotorbielowatość nerek). Badania dostępne do wglądu w hodowli. 

Kocięta przed opuszczeniem hodowli mają wykonane badanie kliniczne i otrzymują certyfikat zdrowia wydany przez lakarza wet. Całe stado badane jest regularnie pod kątem pasożytów, lambii i gardii. 

Cała hodowla jest wolna od wirusów FIV i FELV. Nie było u nas przypadku, ani też żadne z naszych kociąt nie zachorowało w nowym domu na FIP. Pamiętajmy hednak, że niestety nie możemy tego zagwarantować, ani tez uchronić kotów przed zachorowaniem. 

bottom of page